Jeśli chcesz zaproponować naszej stronie wymianę wystarczy napisać o tym do mnie na gadu-gadu: 10106370. W treści napisać nazwę strony, link, kod do buttona. Wtedy ja wysyłam nasz button automatycznie po dostaniu takiej wiadomości wstawiam na stronę wasz button ;)

niedziela, 9 maja 2010

Kuroshitsuji, zemsta albo życie.


Dawno temu, za czasów panowania królowej Wiktorii, w Wielkiej Brytani, a dokładniej mówiąc w Londynie, dwunastoletni hrabia, Ciel Phantomahive stracił rodziców w pożarze. Oczywiście nie był to przypadek, rezydencja rodziny Phantomahive została spalona celowo wraz z jej właścicielami. Z pożaru ocalał tylko Ciel, który został wzięty do niewoli i torturowany przez sprawców pożaru. Gdy miała wybić jego ostatnia godzina, zjawił się demon, o imieniu Sebastian który obiecał Cielowi że uratuje mu życie i pomoże w realizowaniu jego celu w zamian za jego duszę. Ciel zgodził się i tak odzyskał swoje życie, choć nie było ono takie samo jak wcześniej. Na jego oku pojawił się znak który został przykryty opaską, taki sam znak ma na ręku Sebastian ale dlatego że nosi rękawiczki nie widać tego. Po powrocie, wraz z Sebastianem odbudowali rezydencje, a demon ten udawał jego lokaja co szło mu bardzo dobrze.
Chłopiec pragnął zemsty i skazać na cierpienie tych ludzi co zabili jego rodziców i przez których sam musiał cierpieć, a w zrealizowaniu jej miał pomóc mu Sebastian. By w rezydencji nie zapanowała samotność wraz z Cielem i Sebastianem zamieszkali jeszcze trzej służący, Meyline, niezdarna pokojówka, Finny, ogrodnik z wielką siłą której nie kontrolował i Bard, niecierpliwy kucharz. Oprócz nich w domu jest jeszcze tym pracował jeszcze Tanaka, który tylko na trochę przybierał swoją ludzką formę. Oczywiście żadna z tych osób nie robiła tego co miała robić w doskonały sposób i zawsze, jak to się mówi, coś "spartaczyli", więc za wszystko wyręczał ich Sebastian. Rodzina Phantomiahive miała dużą firmę która produkowała zabawki i słodycze, więc po śmierci rodziców to Ciel, jak to się mówi "przejął pałeczkę".

Anime jest na podstawie mangi choć występują główni bohaterowie są tacy sami, to występują postacie takie które nie występują w mandze.

Kreska, zarówno w mandze jak i anime, jest przejrzysta i miła dla oka, i tu chyba nie mam żadnych zastrzeżeń. To taki wielki plus tego anime i mangi.

Ścieżka dźwiękowa... tu mogę postawić tylko trzy kropki bo jest prawie niezauważalna. Co d openingu, jest on dobrze dobrany ale co do endingu (tego pierwszego) słuchając go... od razu wyłączyłam bo był nudny i wcale nie w klimacie Kuroshitsuji.

Teraz krótkie podsumowanie. Oczywiście główni bohaterowie... marzenie każdej dziewczyny to zatańczyć z takim Cielem lub Sebastianem, albo po prostu być w ich towarzystwie. No cóż... teraz nie ma takich chłopaków za czym możemy tylko rozpaczać. Anime jest naprawdę ciekawe i co ważniejsza, wielki plus za to że dana przygoda nie kończy się na jednym odcinku i w dalszych odcinkach jest przywracane do tych starszych odcinków. Zachowuje ono w sobie taką tajemniczość, ale oczywiście jest tak śmieszne że raz musiałam koleżankę z podłogi zeskrobać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przemyśl dwa razy co napiszesz!